Hoşgeldiniz Bugün 14 Haziran 2015

Yerli otomobil için imzalar atıldı

ÖNCEKİ <<<
ada

Bilim, işleyim ve uygulayım bilimi Bakanı Fikri Işık, domestik otomobille müteallik olarak hayırlı bir imza attıklarını ve yakında kamuoyuna tavzih yapacaklarını söyledi.

Bilim, sanayi ve uygulayım bilimi Bakanı Fikri Işık, otokton otomobille ilişkin muştuluk verdi.

Işık, ”İnşallah yakında kamuoyuna izah yapacağız, önceki sıra uğurlu bir imza attık. İnşallah durağan otomobilin startını veriyoruz. 2020’den ilkin imdi sizler de bir Türk markasıyla yola çıkacaksınız. iyi olsun. Bizim ulusçuluk anlayışımız bu” ifadesini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NU DA ELEŞTİRDİ

CHP umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı projeyi eleştiren Işık, şöyle konuştu:

“Son dönemde Sayın Kılıçdaroğlu, desteklenmemiş atıyor fakat hiç sima de ‘Ya arkadaş, ne yapıyorsun ‘ sanarak sormuyor. ‘Anadolu’nun ortasında şehir kuracağım’ diyor. 1950’lerde kalık bir mantık. ‘Efendim, ab derece âdem çalışacak, şöyle, hakeza olacak.’ ya neşelendiren onu bırak. cihan kümelenmeye gidiyor. daha çok kuruluş bölgeleri toplanma mantığıyla büyüyor. daha çok bu çağda ‘Ben yeni memleket kuracağım’ demenin akılla, mantıkla uzaktan, yakından alakası yok. Bu, kırık dökük dünyanın projesi.

Yeni dünyada, su son dönemde, ‘Şehir kuracağım’ diyip… böyle bir madde gördünüz mü amma kimseden çeper çıkmıyor. handan onu yapana derece gel, dürüst Parti’nin kocaman kuruluş bölgeleri projesine payanda ver.”

Işık, CHP kaza Başkanı’nın Filyos Projesi’ni mahkemede silme ettirmeye kalkıştığını vurgulayarak, hükümetin üretimle alakadar projelerinin mahkemeye götürüldüğünü söyledi.

Işık, ab değerlendirmede bulundu:

“Nükleer santrali, 3. köprüyü, onu, bunu mahkemeye götür. Ondan sonrasında kalkacağım, ‘Ben Anadolu’nun ortasında site kuracağım.’ tabii reklamcı, Amerika’dan olunca, makul olup olmadığına bakmıyor. İddialı konuşuyor, desteksiz atıyor fakat bu derece desteklenmemiş atmanın bedeli olması lazım.”
Bir önceki yazımız olan BMW'nin 7.serisi tekrardan yenilendi başlıklı makalemizde bmw 2015 7 serisi ve bmw 7 series hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap