Hoşgeldiniz Bugün 26 Haziran 2015

Yaz için güzellik önerileri

ÖNCEKİ <<<
ada

Heidi Klum, Giselle, Claudia Shiffer, Sylvie Van der Vaart kabil dayanıklı kötü dünya yıldızının küşat koçu, Qportre uzmanlarından, Serena Goldenbaum, deri ve plaj makyajının püf noktaları ile 2015 yaz makyajı trendlerini açıkladı.

2015 yazında; allık, ruj ve far rengi olarak kayısının, gözlerde ise turkuaz, mavi, mor ve hatta beyaz mülevven eyeliner’ların ön plana çıktığını vurgulayan Serena Goldenbaum, dudaklar için ise pembe, portakal yahut dut rengi seçimiyle hanımefendilerin olabildiğince mecnun davranabileceğini belirtti. Goldenbaum, yaz düğünlerinde ve plajda makyaj için önerilerini ise şöyleki sıraladı:

1. Yaz günlerinde yoğun ve ağır sıklet makyaj yapmayın. şu denli pudra ve fondöten, har ve terlemenin etkisiyle, cildinize besili bir görünüm verebilir.

2. tüm yüzünüzü makyaj malzemelerine boğmaktansa, yer atışı yapın. Kapanması müstelzim birtakım pürüzler varsa, sadece bu noktaları örtün.

3. Yüzünüzde kapanması gereken noktalar için, koyu olmayan, hatta sıvı bir düzgün kullanın. Alın, burun ve çenenizdeki parlamaları namevcut eylemek için ise pudra kullanın.

4. Yaz dönemindeki dernek davetlerinde suya dokuz canlı mahsulat kullanın. Yüzünüzde uçuk ve renkli malzemeler, flaş ise kategorik suya metanetli yağız bir karnaval maskesi yeğleme edin.

5. deri törenlerinin bu yaz elzem renkleri; gözler için güle vekil değerli rengi, kaşmir ile renklendirilmiş altın, kızıllık için gül yahut bronz altın, dudaklar için gül, bal, konyak veya kayısı rengi.

6. eğlence makyajınızın altını pudrayla zait boğmayın, yalnızca karşı burun ve çenenin besili görünmesini önleyecek oranda pudra kullanmaya hizmet gösterin.

7. deri makyajınızın keskin çizgiler yahut kontur ile keskinleşmesine izin vermeyin, uysal geçişli bir vizyon olmasına nazarıitibar edin.

8. tüm ruz yüzünüze yapışan yazı ve makyajı yok etmek için kısımlar saatlerinde cildinizi temizlemeyi savsaklama etmeyin

9. Plaja gitmeden evvela yüzünüzdeki nemi depolamak ve dengeyi çıkarmak için cildinize soluk aldıracak ve sızı canlı hissettirecek henüz yeğni formüle iye bir semere kullanmanın. Ve tabi ki ızdırap güneşin zararlarından koruyacak SPF 30 içeren bir mahsul olmalı.

10. Plaja giderken makyaj yapacağım diyorsanız; suya kip mülevven hazır para bir eyeliner ve/veya karnaval maskesi ile gözlerinizi belirginleştirebilir, krem kızıllık ile yanaklarınızı hafifçe renklendirip dudağınızı da gloss ruj veya mülevven mat bir dudak boyası ile canlandırabilirsiniz.
Bir önceki yazımız olan Tesetür şık giyinmenin kuralları başlıklı makalemizde tesettür şık giyim hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap