Hoşgeldiniz Bugün 5 Ekim 2014

Telefondan koku yollama özelliği

ÖNCEKİ <<<
ada

Son teknoloji haberlerinde gördüğümüz bu haber hepimizi heyecanlandırmıştır. Uzun bir süredir fotoğraflarımızı, videolarımızı, ses kayıtlarımızı kaydedip karşımızdakine yollayabildiğimiz telefonlarımız ile artık bambaşka bir yeniliğe imza atılacak. “cep telefonları ile koku gönderme”. Paris’te bir kuruluş, öğrencileriyle beraber koku yollamamızı sağlayacak bir aksesuar üretme girişiminde. Bu cihaz ile o anki kokuyu karşı tarafa yollayabileceğizdir. Akıllı telefonlarda devrim gibi olacak bu özellik ile hangi uzaklıkta olursa olsun o kokuyu karşı tarafa yollayabileceğizdir.

Öğrenciler tarafından yapılan bu cihaz ile teknoloji yeni bir boyut kazanacak, uzaklar daha da yakın hale gelecektir. Yediğimiz yemeklerin kokusunu kaydedip yollayabileceğimiz bu cihaz ile karşı tarafı da bilgilendirmiş olacağız. Bu cihazın fiyatı 200 dolar gibi bir ücretle satışa çıkılacak gibi duruyor. 2015 yılının ortalarına yakın çıkması beklenen cihaz birçok insanı meraklandırıyor. Telefondan ayrı kullanılan bu cihaz acaba zamanla telefonların içinde de küçük bir şekilde olacak mı, bu hepimizin merak ettiği şeyler arsında. Bu haber çıkar çıkamaz son teknoloji haberlerine bomba gibi düştü. Teknoloji gündemini sarsan bu haber ile telefonlar yeni bir özellik kazanacak. Üniversite öğrencileri tarafından yapılacak olan bu cihaz birçok meraklının aklında soru işaretleri bıraktı. Artık teknolojide farklı bir dönem başlayacak, bizler de ayak uydurmaya çalışacağız.
Bir önceki yazımız olan Tübitaktan yerli telefon üretimi başlıklı makalemizde tubitak yerli telefon ve türkiye akıllı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap
seda

bune arkadaş ya cidden böyle bir şey varmıymış? nasıl yollayacak o kokuyu karşı tarafa hey allahım ya

7 sene önce yazıldı.
muhammettas

şakamı gerçekmi bende bilmiyorum ama varmış böyle birşey 😀

7 sene önce yazıldı.
WETasarim

Hacı şakamısın gerçekmisin 😀

7 sene önce yazıldı.
Ürün Yorum

Google'ın böyle bir şakası vardı,mantıklı bir girişim olmuş.

7 sene önce yazıldı.
DeplasmanRehber

Teknoloji nerelere gidiyor. Bence tam olarak uygulamaya geçtiği zaman çok fazla kullanılır bu özellik.

7 sene önce yazıldı.
Serkan

İşte madde yollamadan önceki bir adım. Valla eğer bunu gerçekleştirirlerse 10-20 yıla kalmaz ışınlanma falanda bulunur diyim.

7 sene önce yazıldı.
Dizimore

Ne saçma bi özellik ya onu yapcana git batarya süresini attır

7 sene önce yazıldı.