Hoşgeldiniz Bugün 26 Eylül 2019

Son dakika… İstanbul’daki şiddetli deprem

ÖNCEKİ <<<
ada

Uzmanlar, İstanbul’u sallayan 5,8 büyüklüğündeki deprem hakkında yorumda bulundu. AFAD Deprem Dairesi Başkanı Murat Nurlu, hasarlı bina sakinleri evlerine girmek istedi. Prof. Dr. Orhan Tatar, ” İstanbul’da 7 ve üzerinde beklenen bir deprem var. Fay hattında 130 km uzunluğunda kırılmaz bir bölüm vardır. Büyük İstanbul depremi bölgedeki Prens Adaları’na uzanan bölgede olacak ” dedi.
AFAD Deprem Daire Başkanı Murat Nurlu:
” 13: 59’dan itibaren 5.8 büyüklüğünde deprem yaklaşık 7 km. Son deprem yakın bir noktada meydana geldi. Şimdi etkinlik izliyoruz. Bilgi Silivri’deki ivmeölçer merkezinden geliyor. Şu anda herhangi bir hasar bilgisi bulunmamaktadır. Gelişmeleri takip ediyoruz. İstanbul AFAD Müdürlüğü soruşturmalarına devam ediyor.

Deprem Silivri kıyılarında 6 olarak hissedildi.

Önümüzdeki saatlerde artçı şoklar bekleyebiliriz.

Dikkatli ol, artçı şoklar sürecek. Eğer hasarlı binalarımız varsa, lütfen içeri girmeyin. Yetkililerin açıklamalarına göre hareket edelim. ”

KIZILAY BAŞKAN: ZARARLI BİNALARDA LİSTEYİ YAPAN BUNLAR

Türkiye Kızılay Başkanı Kerem Kınık, artçı şokların devam edebileceğini ve hasarlı binalardaki vatandaşların depremden sonra evlerini terk etmeleri gerektiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Bolu'da Orman Yangını başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap