Hoşgeldiniz Bugün 30 Eylül 2014

Mercedes-Benz C180 2014 incelemesi

ÖNCEKİ <<<
ada

Tamamiyle değişen yeni C serisi Mercedes  baktığınız zaman daha estetik ve daha yuvarlak olarak kullanıcısına modern bir şekilde geliyor.Eski c serisindeki rahatlığın ve konforun yeni seriye taşındığıda olumlu yönlerinden biri olarak görünüyor.Ön ve arka farlarda led aydınlatması bulunan bu araç gerçekten harika bir görünüme kavuşmuş.Sürüş modlarının rahatlıkla seçildiği modlarda eko modu ciddi bir yakıt tasarrufu sağlamaktadır.Comfort modu ile arabanın süspansiyon ,direksiyon ve diğer tüm etmenlerin farklı bir şekilde çalıştığını hissediyorsunuz.Süspansiyon sertliğininde yumuşaması gerçekten süper olmuş.Spor Plus modu ise arabayı resmen bir canavara çevirebiliyor.1.6 turbonun sunduğu 156 beygir gücü tam olarak hissedebiliyorsunuz ve şanzıman sıklıklarınıda sürekli yüksek devirlerde tutuyor.

Eski C serisine göre virajlarda biraz daha temkinli davranan bu otomobil sesp sistemi ufak çaplı kaymaya izin veriyor.Güvenliği ciddi anlamda ilerleten Mercedes c180 serisi ile yolculuk yapmak artık çok keyifli bir hal alıyor.6 bin devirde kesiciye giren mercedes c serisinde şanzımanda eski serilere göre çok bir değişiklik yoktur.Vites değişimleri size manuel şanzıman keyfini tamamiyle hissettirmektedir.Yüksek devirlerde vites değişimi sırasında ,üst viteslere geçiş sırasında manuel vites keyfini alabilirsiniz.Fakat ufak bir sorun varki vites düşüşleri biraz daha hızlı olsaydı daha iyi olabilirdi.Otomobilin en büyük değişimi içerisinde olmuştur.Son çıkan modellere baktığımızda dahi bindiğiniz an mercedes olduğunu görebileceğiniz bir tasarım söz konusudur.Direksiyon kısmı,konsol kısmı farklı bir şekilde göz alıyor.
Bir önceki yazımız olan Range Rover Evoque 2.0 inceleme başlıklı makalemizde Range Rover Evoque 2.0 ve Range Rover Evoque özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap
msezen

bu yeni kasa c180'i çok güzel yapmışlar. yeni kasa s350 serisinin biraz küçük versiyonu gibi olmuş. Eski kasasına göre daha uzun gözüküyor ve daha karizmatik.

6 sene önce yazıldı.