Hoşgeldiniz Bugün 10 Ocak 2015

Kadın hastalıklarının en ciddi sorunu kanser

ÖNCEKİ <<<
ada

Yıllardır kadınların yaşadığı birçok kadınsal hastalıklar görülmektedir. Sağlık problemlerinin çok fazla görülmesinde birçok unsur göz önünde bulunmaktadır. İnsanlar çok fazla radyasyona maruz kalmaktadırlar. Bu da hücrelerin bölünmesine ve kötü huylu kitleler oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Tıp dünyasının çeşitli kanser türleriyle savaş verdiği bu dönemlerde kadın hastalıkları da baş göstermeye başlamıştır. Cinsel temasla bulaşan birçok hastalık vardır. Ülkemizde bir çok sayıda yabancı uyruklu kadınlar gelmektedir. Bu nedenle taşıyıcı hastalık çok yaygınlaşmaktadır böyle olunca da hastalık bir kişideyken on kişiye yayılmaktadır. Bunun için cinsel yolla bulaşan bir çok rahatsızlıklara karşı önlem alınmalıdır. Aşılarına ve günlük kontrollerini yapmalıdırlar. Rutin kontrollerini yaptırmak bu gibi hastalıklar için önem arz etmektedir.

Kadın hastalıkları stresten de ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden gerginlikten uzak durulmalıdır. Adet dönemimde yapılan cinsellik adet kanamalarını artırmaktadır. Kadınların neredeyse yarısı gebelik döneminde cinsel ilişkiye girmektedirler. Yanlış bilgilendirme ve uygulamalar yapmaktadırlar. Kadınlarda görülen hastalardan en önemlisi de miyom dur. Miyom kansere dönüşen bir kist türüdür. Bunun yanı sıra çikolata kistide zararsız olup akıntıdan kaynaklanmaktadır. Bütün bu kistler ilişkiden kaynaklı olmaktadır. Bunun için sağlığınıza dikkat ediniz çünkü sağlık geri gelmez. Doktorlarınızdan bu konularla alakalı geniş ve kapsamlı bilgi alınız. İnsan sağlığı her zaman önemlidir. Eğer sağlığınızla ilgili bir kuşkunuz var ise hemen uzman doktorunuza başvurmanız gereklidir.
Bir önceki yazımız olan Sağlık için yeterli ve dengeli beslenme başlıklı makalemizde dengeli beslenme, sağlık için dengeli beslenmek ve yeterli beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap