Hoşgeldiniz Bugün 27 Eylül 2014

Kadın hastalıklarında erken teşhis

ÖNCEKİ <<<
ada

Kadın hastalıklarında erken teşhis çok önemli bir husustur. Bu hastalılardan birisi kadın hastalıklarıdır. Peki, bu hastalıklar nasıl oluşur. Nasıl hastalık kapılır bu bilgileri sizlere aktarmaktayız. Bu kadın hastalıklarının başlangıç dönemlerinde neler yapılmalıdır. Kadın hastalıkları ilerlerse ne gibi durumlar olur? Bu gibi durumlardan söz edeceğiz. Bu durum kadın hastalıkları genelde yüksek bir oranda kadınlarda görülmektedir. Kadın hastalıklarını bazıları adet görememesi, çok ağrılı bir şekilde adet görmeleri her ay âdetin düzensiz bir şekilde gelmesi, normalinden fazla adet kanaması, hamile bayanların düşük riski, dış gebelik, rahim ağzı kanseri, bayanlarda görülen meme kanseri erken teşhis konulmazsa insan hayatı tehlikeye girer.

Ölüm riski artmaktadır. Gebelik sonrası depresyon, kadınların adet görmemesi menopoz gibi birçok kadınları korkutan birçok hastalık faktörü bulunmaktadır. Bu hastalıklar genelde hijyenik olmayan kimselerde çok sıklıkla görülmektedir. Kadın hastalıklarında erken teşhis konulması çok önemli bir noktadır.  Tedavi yoksa sonuç vermez. Kadın hastalıklarının tedavisi günümüz tıp teknolojisiyle daha mümkündür. Kadınlarımızın bu konuda bilinçlenmesi için konferans ve seminerler verilmelidir.

Kadınların yaşadığı problemlerden en önemlisinde yumurtalıklarda bulunan çeşitli kist türleridir. Hormonal bozukluklar da buna sebep olmaktadır. Çocuk doğurganlığını azaltır. Daha çok adet gören kadınlarda görülmektedir.   Genetik faktörlerde oldukça fazla olmaktadır. Belirtileri de karın ağrısı, şişkinlik, sindirim bozuklukları, idrar yolu sorunlarıdır. Bu gibi sorunların ve rahatsızların başınıza gelmemesi için en yakın doktorunuza başvurunuz. Unutmayın erken teşhis hayat kurtarır.
Bir önceki yazımız olan Margarin tüketme çağrısı neden yapılıyor? başlıklı makalemizde katı margarin zararları, margarin tüketmek ve margarin zararlımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap