Hoşgeldiniz Bugün 26 Nisan 2015

Elbise modasında son trendler

ÖNCEKİ <<<
ada

Son yıllarda elbiselere olan ilginin giderek artması ve elbisenin kullanım rahatlığı bayanlar tarafından keşfedildiğinden beri, elbiseler revaçta. Gece ve gündüz farklılıklar göstererek giyilen elbiseler, özellikle çalışan bayanların tercihi. Diz üstü olarak en çok kullanılan etek boyu ile yazın sıcak günlerinde veya kışın ayazında çizmeler ile giyilen elbiseler, hem şık ve hem de modern hava kattıkları bayanları ayrı bir zarafete bürümektedir. Elbise modasında son trendler nedir diye sorarsanız, aslında bilinen çizgilerden pek çıkılmadan hafif nüans farklılıkları ile yenilenen modeller dikkatleri çekmektedir.

Bunların arasında etek boyu ile oynamalar, renk ve desen değişiklikleri göze hemen çarpan unsurlar olmaktadır. Elbiselerin etek boyları bu yıl genel olarak diz üstü ve mini olarak gözlemlenmektedir. Tek parça olan elbiseler tabiatıyla tek renk veya birkaç rengin çizgiler halinde tasarlanması ile kendini gösteriyor. Elbiseler, bununla da kalmayıp, şal desen ve otantik desenlere de ağırlık verilerek sunulmuş. Hayvan başlı elbiseler, bu yaz en çok gördüğümüz desenler arasında. Özellikle aslan ve kaplan başlı elbiseler, bilhassa genç bayanların en çok severeke giydiği elbise modellerinden.

Gece elbiselerinin en favori rengi kuşkusuz yine siyah, transparan ağırlıklı siyah elbiselerin yanında, payet ve boncuk işlenmiş elbiseleri de sıklıkla görmekteyiz. Elbise modasında sayarken, pastel renkleri unutmamamız gerekmektedir.
Bir önceki yazımız olan Bu yılın en hoş göz makyajları başlıklı makalemizde 2014 göz makyajı, 2014 göz makyajları ve seksi göz makyajları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap