Hoşgeldiniz Bugün 11 Ekim 2014

Doğadaki mucizevi ürünler

ÖNCEKİ <<<
ada

Şimdilerde kanser tedavisi gören hastaların birçoğunun ek ürün olarak başvurdukları, birçok ilaç yapımında da kullanılan doğal bitkiler, birçok kişiye umut kaynağı olabilmekte ve şifalarıyla kişileri hastalıklardan kurtarabilmektedir. Bu ürünler tabi ki doktor kontrolüyle kullanılmalı ve yapılan tedavilerin yanında ek olarak tercih edilmelidir. Birçok doktorunda önerdiği bu ürünler tıbben tamamıyla kabul görülmese de faydaları göz ardı edilemeyecek kadar fazla olmaktadır. Hastalar doğada yetişen ve hiçbir katkı maddesi olmayan ürünleri kullanarak hastalıklarına çare olmakta ve bu yolla tedavi süreçlerini hızlandırabilmektedirler.

Her çeşit kanser ve kanser türlerinin vücuttan atılmasını sağlayan ürünler doğada yetişmektedir. Bu zorlu kanser tedavi sürecini hızlandırmak için bu bitkisel ürünleri kullanmak çok faydalı olmaktadır. Özellikle kanser hastalarının sofralarından eksik etmemeleri gereken bitkilerden olan lahana, kereviz gibi sebzeler kişileri meme kanserinden korumaktadır. Bu sebzelerin ayrıca rektum, kalın bağırsak ve mesane kanseri tehlikesini azalttıkları da bilinmektedir. Antioksidan etkili sebzeler; ıspanak, kırmızıbiber, turp, soğan, tatlı mısır ve patlıcandır. Bu sebzeler de kansere karşı çok etkili olmaktadır. Koyu yeşil sebzeler bol miktarda E vitamini içerdiklerinden, E vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ayrıca tahıllar ve baklagillerde birer kanser kurtarıcısıdır. Pirinç, arpa, bakla, gibi ürünler bağırsak kanserini önlemektedir. Tahıllar ve soya fasulyesi, meme kanserini önleyen fitoöstrojenleri içermektedir. Şifası kanıtlanmış bir diğer doğal ürün ise sarımsaktır. Sarımsak, ABD’de Kanser enstitüsünün araştırmalarıyla kanseri önleyen madde olduğu kanıtlanmıştır. Kan dolaşımı ve kalp için yararlı olan sarımsak bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Kanserin baş düşmanlarından bir diğeri ise çay olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yeşil çay ve siyah çay rektum, pankreas ve kalın bağırsak kanserlerine karşı koruyucu özellik taşıyan polifenol maddesini içermektedir.

Herkesin kolayca erişebileceği, günlük hayatımızda sıkça karşımıza çıkan bu ürünleri bilinçli bir şekilde tüketmek gerekmektedir. Faydaları ile hayat kurtaran bitkiler her zaman kullanılmalıdır. Bolca kimyasal içeren faydasız ürünler yerine bu ürünleri dolabımızdan eksik etmemek gerekmektedir. Gerek kanser veya çeşitli hastalıklara yakalanan kişiler gerekse yakalanmamış ama birer hasta adayı olan kişiler bitkileri her zaman tercih etmeli ve sıkça tüketmeleri gerekmektedir. Her şeyin başı sağlık sloganı ile kimyasallara karşı çıkmak gerekmektedir.
Bir önceki yazımız olan Sağlık için yeterli ve dengeli beslenme başlıklı makalemizde dengeli beslenme, sağlık için dengeli beslenmek ve yeterli beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap