Hoşgeldiniz Bugün 1 Eylül 2019

Bildirimi yapılmayan ilacın ruhsatı askıya alınacak

ÖNCEKİ <<<
ada

İnsanlar için ilaçların tescili Yönetmeliğine eklenen hüküm uyarınca, belirli işlemlerde ilaç izleme sistemi tarafından bildirilmeyen ürünlerin kaydı askıya alınacaktır.

Bu hükmü içeren insanlar için ilaçların tescili ile ilgili Tüzükte yapılan değişiklikler ile ilgili Yönetmelik resmi gazetede yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

İlgili hükmü içeren paragraf (m), Yönetmeliğe uygun olarak bir lisansın askıya alınmasına ilişkin 22. maddenin birinci fıkrasına eklenmiştir.

Kurallar, eğer ilaç izleme sistemi, ilaç izleme sistemine uygun olarak bildirilmesi gereken insan ilaçlarının üretimi, ithalatı, ihracatı, satışı, iadesi, imhası ve imhası hakkında herhangi bir bildirimde bulunmazsa, ilgili tıbbi ürün için lisansın askıya alınmasını sağlar. bakanlık tarafından tanımlanan usul ve esaslarla. .

Bu yönetmeliği kullanarak, bazı ilaç şirketleri ilaç izleme sistemini zamanında bildirmediklerinden, yapay olarak oluşturulan ilaçların eksikliği gibi sorunların önlenmesi planlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tekrarlayan ve zor iyileşen enfeksiyonlar bağışıklık yetmezliğini tetikliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap