Hoşgeldiniz Bugün 13 Haziran 2016

Ayak bakımına dair…

ÖNCEKİ <<<
ada

Ayak Bakımı sayesinde deforme tırnak, mantar enfeksiyonları, nasır ve çatlak topuklar gibi tüm olumsuzluklardan kurtulabilir ve düzenli ayak bakımı ile bu tür problemlerin oluşmasına engel olabilirsiniz. Ayaklarda meydana gelmekte olan sorunların genellikle hepsi yanlış tercih edilen ayakkabılar, süreli ayakların kapalı kalması, yalın ayak dolaşma, parmak arası terlik kullanımı, yanlış tırnak kesimleri, hatalı yapılan pedikürler vb. birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle ayak sağlığı asla şakaya gelmemekte ve mutlaka uzman kişilerce bakımları yapılmalıdır. Aksi halde hem el hem de ayaklarımız yanlış yapılan uygulamalar sonucunda birçok problemler ile karşılaşabilmektedir. Tüm bu olumsuzluklara maruz kalmamak adına mutlaka her ay 1 kez ayak bakımı yapılmalıdır.

Medikal El Bakımı ise tıpkı ayaklarda olduğu gibi düzenli bakım gerektirmektedir. Medikal el bakımı uygulamaları manikür ve pedikür işlemlerinden farklı olarak tıbbi cihazla ile yapılmaktadır. Özellikle de diyabetli hastaların tercihi olan medikal ayak bakımında sivri uçlu aletler tercih edilmemektedir. Bunun nedeni de diyabet hastalarının ayaklarında ve ellerinde his problemi olmasıdır. Medikal el bakımlar dışında bizlerinde evde dikkat etmemiz gereken önemli noktalar yer almaktadır. Bunların en önemlisi eğer elde bulaşık ya da çamaşır yıkamak zorundaysak mutlaka eldiven tercih etmemiz gerektiğidir. Kullandığımız tüm deterjanlar kimyasal içerdiğinden ellerimizi olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca el ve ayaklarımız ne sıcak ne de buz gibi soğuk su ile yıkanmamalıdır.

Deforme tırnak bakımı da yine Beautyderm güzellik ve sağlık merkezimiz tarafından yapılmakta olan nemli uygulamalarımız arasında yer almaktadır. Uzun yıllardan eri hizmet vermekte olan merkezimizde uzman kişiler tarafından özenle yapılan deforme tırnak bakımı hakkında detaylı bilgi için www.beautydrm.net internet sitemizi ziyaret edebilir ve randevularınızı alabilirsiniz. Deforme tırnakların tedavisi, çatlak topuk tedavisi, nasır tedavisi, mantar enfeksiyonlarına yönelik yapılan tedaviler, pedikür, manikür ve aklınıza gelebilecek daha birçok alanda tedavilerimiz güvenle ve kusursuz bir biçimde yapılmaktadır. Sizler de güvenilir bir klink ile tanışmak için mutlaka İstanbul Avrupa yakasında yer alan merkezimizi ziyaret edin!
Bir önceki yazımız olan Tatildeyken cildimizi nasıl korumalıyız? başlıklı makalemizde cilt koruması, makyaj malzemeleri ve tatilde cilt hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap